środa, 16 maja 2012

Jak dostać pracę za pomocą serwisu Facebook?

W jaki sposób wykorzystać Social Media, czyli np. portal Facebook do promocji własnej osoby? Jak pojedyncza osoba może dostać pracę, skoro z tego portalu korzystają setki milionów użytkowników w ciągu miesiąca?
Po pierwsze, po utworzeniu konta społecznościowego upewnij się, że podczas rejestracji wpisałeś prawdziwe informacje (kontakt e-mail, numer GG, adres zamieszkania oraz poprzednie miejsca pracy i stanowiska na jakich pracowałeś) – pracodawca może konfrontować informacje, jakie umieściłeś w swoim CV, z kontem społecznościowym.
Każdy posiadający konto na Facebooku może wykorzystać swoją istniejącą sieć kontaktów do poinformowania znajomych o tym, że aktualnie poszukujemy pracy. Warto dodać, jeżeli już ten krok zamierzamy wykonać, jaką pracą jesteśmy zainteresowani. Być może uda nam się trafić na jednego z naszych znajomych, który został poproszony przez swojego pracodawcę o znalezienie nowego pracownika – widząc Twoją deklarację o poszukiwaniu nowej pracy być może znajomy odezwie się do Ciebie po więcej szczegółów związanych z przebiegiem kariery zawodowej.

Jeżeli zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną do firmy do której aplikowałeś, warto odwiedzić ich profil tematyczny na Facebooku. Można z nich dowiedzieć się czegoś więcej o potencjalnym pracodawcy. Zapoznanie się z informacjami o firmie jak wiadomo pomaga, gdy przychodzi czas na rozmowę rekrutacyjną.
Unikaj zamieszczania na swoim koncie społecznościowym:
wulgaryzmów, słów poniżających daną osobę (np.: polityka, byłego szefa), komentarzy seksualnych, informacji o złym stanie fizycznym oraz psychicznym. Czyli stwierdzenia typu: „wczorajsza impreza była nieziemska, ale się upiłem!” , „jestem w depresji, nie mogę znaleźć pracy” itp.
Czy można pisać negatywnie o szefie na Facebooku? Nie!
W swoim profilu na Facebooku możesz za pomocą kilku prostych czynności ustawić odpowiedni poziom prywatności. Zapewnia on co prawda bezpieczeństwo, ale nie jest w 100% idealny. Wystarczy bowiem, że jeden z naszych znajomych,jest również znajomym szefa. Łatwo więc wpakować się w maliny, jeżeli na naszego pracodawcę będziemy mówić źle i oskarżać go np.: o to, że jest skąpy, bo wypłaca niskie pensje.
---
Pan Kamil

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz